ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5166579
*
nr 516 6579
Spegel
förgylld ram, höjd: 114
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2008
kl 16:08:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 14:16:09
1
300 kr
28/3 18:17:49
2
400 kr
29/3 20:43:43
3
400 kr
29/3 20:47:26
3
450 kr
29/3 21:16:52
2
500 kr
31/3 15:51:58
4
550 kr
31/3 15:52:02
5
750 kr
31/3 15:55:40
4
650 kr
31/3 16:00:25
4
750 kr
31/3 16:03:26
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 516 6579
Spegel
förgylld ram, höjd: 114
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 14:16:09 | 1 | 300 kr |
| 28/3 18:17:49 | 2 | 400 kr |
| 29/3 20:43:43 | 3 | 400 kr |
| 29/3 20:47:26 | 3 | 450 kr |
| 29/3 21:16:52 | 2 | 500 kr |
| 31/3 15:51:58 | 4 | 550 kr |
| 31/3 15:52:02 | 5 | 750 kr |
| 31/3 15:55:40 | 4 | 650 kr |
| 31/3 16:00:25 | 4 | 750 kr |
| 31/3 16:03:26 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23



